VDU, KTU ir VU mokslininkai nustatė – Kreivarankis yra radikalas

Oleh: Kreivarankis
January 18, 2015

Šlovė užklupo netikėtai. Pasirodo yra sudaryta kažkokia tai mokslininkų grupė, vykdanti projektą „Mokslo pievą“, kuris jų pačių yra įvardijamas kaip „laboratorija kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su patyrusiais mokslininkais atlieka mokslinius tyrimus, atnešiančius realią naudą visuomenei“.

Tai va štai ši progresyvioji grupė, sudaryta iš Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkų, vadovaujama Tomo Krilavičiaus, Vaido Morkevičiaus (nugi dėkui Vaidai…) ir Justinos Mandravickaitės išaiškino radikalia politinės valdžios kritika pasižyminčių tinklapių socialinį tinklą, kurio viena sudedamųjų dalių pasirodo yra ir mano kukli persona, specifinėse interneto erdvėse žinoma Kreivarankio pseudonimu. Štai ir visas tų niekadėjų sąrašas.

sarasas

Mano kuklus tinklaraštis čia įterptas tarp tokių šizonalizės grandų kaip bukimevieningi.lt. johnsonas.wordpress.com, puteikis.lt, netiesa.lt, ltnacionalistas.wordpress.com, visuomenedotcom.wordpress.com ir kitų į juos panašių (pasikartosiu – blet, Vaidai, nuoširdus tau ačiū).

Savo laiku aš pats VDU Politikos mokslo ir diplomatijos institute apsigyniau magisterį iš ekstremistinių partijų ideologijos, vėliau ši tematika reguliariai iškildavo ir mano kreivarankiškuose rašinėjimuose, todėl neatsispyriau smalsumui pasidomėti kokias gi radikalias minčių gijas mano profaniškuose rašinėliuose išgrynino mūsų iškilūs mokslininkai.

Perskaitęs „tyrimo prielaidas“ likau nesupratęs projekto autorių požiūrio į minčių raišką internete. Autoriai sako, kad naršant internetą galima rasti daug puslapių kuriuose išsakoma radikali Lietuvos valdžios institucijų kritika, neretai išsakoma naudojant nenormatyvinę leksiką. Taigi mūsų mokslininkai prisikaitė internete valdžios pakeiksnojimų ir nusprendė – „tai lėmė, jog savo mokslinį darbą grindėme prielaida, kad Lietuvoje valdžia kritikuojama naudojant dviejų rūšių internetinius diskursus: radikalų/nekonvencinį ir neradikalų/ konvencinį.“ Žodį „konvencinis“ šie mokslininkai suprasta kaip „kritiką neišeinančią už viešos nuomonės reiškimui priimtų mandagumo bei konstruktyvumo taisyklių“.

Kitaip sakant mūsų mokslininkai mano, kad internete arba sakoma „bletnachui reikia verst tą valdžią“ arba „ euro įvedimas – dar vienas sėkmingas žingsnis Lietuvos eurointegracijos, nešančios visuotinę santarvę ir gerovę, link“. Tik du variantai (arba pagal anuos „du diskursai“). Minčių raišką internete mūsų mokslininkai priima taip, kad arba nepritari valdžiai ir tuo pat metu naudoji necenzūrinę leksiką arba valdžios veiksmams pritari (t.y. nesi radikalus) ir kalbi kultūringai. Kalbos raiška pagal juos yra neatsiejamai susijusi su jos turiniu. Žinia, kad Lietuvoje yra tokių žmonių, kurie gali pasakyti „Šustauskai, pisk tu nx su tom savo nesąmonėm“ iki mūsų mokslo korifėjų dar nedaėjo.

Kalbėdami apie savo tyrimo aktualumą mokslininkai pažymi, kad „tokio darbo aktualumas šiandienos geopolitiniame kontekste. Karas Ukrainoje šiandien dažnai pavadinamas hibridiniu – jame svarbios ne tik konvencinės karinės priemonės, bet ir informacinio karo įrankiai.“ Viskas yra labai šaunu, gerbiamieji informacinio karo generolai ir feldmaršalai, tačiau turiu atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad į radikalių tinklalapių sąrašą įtrauktame mano tinklalapyje kreivarankis.livejournal.com paskutinis įrašas yra padarytas 2013 metų liepos 23 d. Nesu tiek labai kompetentingas, kad galėčiau nuspręsti ar tai svarbu, tiesiog informuoju – galbūt, šis faktas kiek pakoreguotų hibridinį-informacinį karą tiriančių mokslininkų štabo išvadas? Šiuo metu rašau tinklalapyje jurodivai.lt, o šį tinklalapį galite surasti jį pagoglinę, tačiau neskubėkite to daryti, nes jeigu jau skaitote šį tekstą tai ko gero tame tinklalapyje jau ir esate.

Šiame sąraše nuoroda į mano seną tinklalapį yra greta nuorodos į seno, gero debilo Andriaus Burlėgos tinklalapį „Labas Lietuva“. Apimtas nostalgijos užėjau į tinklalapį „Labas Lietuva“ – paskutinis įrašas ten padarytas 2012 metų spalio 25 d. … Koks, blet, hibridinis karas Ukrainoje?

Perskaičius “Mokslo pievos” ataskaitą susidarė įspūdis, kad mokslas šiandien pažengė taip toli, kad tai mokslinių tyrimų sritis tampa ko gero pirmąją sritimi, kurioje kompiuteris gali pilnai pakeisti žmogų. T.y. tiesiog paleidi programą, kuri suskaičiuoja žodžius, juos susieja (pvz. žodis „partija“ + žodis „vagys“), o po to pati programa parašo tekstą su statistiniais duomenimis, pagal kuriuos automatiškai padaro atitinkamas išvadas. Žmogaus smegenys šioje procedūroje lieka visiškai nebereikalingais. Chebra, turiu patarimą – išsitirkit su tomis žodžių skaičiavimo programomis savo štai šitą išvadą apie „radikalių tinklalapių tinklą“. Atsižvelgiant į joje vartojamo žodžio „radikalus“ dažnumą neabejoju, kad išvados jus nustebins ir galbūt įkvėps naujiems tyrimams ir savianalizei.

Dar nustebino vienas dalykas… Sudarius radikalių tinklalapių sąrašą į jį greta pavienių, po pseudonimu rašančių personų, pateko ir internetiniai portalai, kaip antai alkas.lt, tiesos.lt., ekspertai.eu ir kt. Ar yra korektiška vieno asmens valdomą tinklalapį dėti į vieną krūvą su portalais, į kuriuos rašo labai daug autorių. Pavyzdžiui portale alkas.lt galime labai dažnai aptikti VDU Letonikos centro vadovo, profesoriaus A. Butkaus straipsnius, o taip pat ir kitų, oficialius mokslinius laipsnius turinčių akademikų, valdžios atžvilgiu nukreiptą kritiką, kuri niekaip neprasilenkia su etiketo ar kultūringos minčių raiškos reikalavimais.

Pasižiūrėjus į moksline laboratorija besiskelbiančia „Mokslo pieva“ komandą labai smagiai nuteikė tai, kad joje yra ir dr. Ainė Ramonaitė. Aš neturiu nieko prieš šį žmogų, kurio dorai nepažįstu, bet gerbiami „Mokslo pievos“ bachūriukai ir bachūriukės – jeigu jūs į radikalių tinklalapių sąrašą įtraukiate tiesos.lt, ekspertai.eu ar alkas.lt portalus, tai ką tuomet pas jus chebroj veikia nuolatiniai tokių portalų publicistai, reguliariai juose paraudantys, kad „teisybės ant Lietuvos nėr, nei moralės.”?

O tyrimas, tai kaip tyrimas – xuij pariši. Viską kompas apskaičiavo pagal formulę, tai jei teisingai suprantu, visos pretenzijos kompui ir turėtų būti reiškiamos. O analitikams – sėkmės darbuose!

Category: Uncategorized | RSS 2.0 | Give a Comment | trackback

6 Comments

 • Siaubas

  Neskaitant atviro valstybinių pinigų iššvaistymo, situaciją dar blogina tas faktas, kad šie visa prie šios chaltūros plušėjusi liaudis, anksčiau ar vėliau bus kviečiami į televizorius, kad pasidalintų savo… ekspertinėmis nuomonėmis, apie radikalus internete, o tamstos nuomonė niekam nebus įdomi, nes mokslininkai nustatė, kad esate radikalas.

 • troy

  Gerb.kolega, aš prisijungiu prie mokslininkų pievose nuomonės – jūs man buvote visą laiką įtartinas.

  • Kreivarankis

   Aš netgi spėju, kad jūs va šituo mano nauju statusu džiaugiatės :)

 • troy

  Gerb.kolega, čia kaip su policininkais. Jie bedirbdami su kriminalu patys kriminalizuojasi….

  • Kreivarankis

   Regis, šis procesas įvyko man nepajutus. Laimei, stebėtojai iš šalies diagnozavo.

Leave a Reply