Apie vedrasus

Oleh: Pseudohistorian
January 27, 2014

Sambūris “Būkime vieningi” (BV) šiuo metu išgyvena, neabejotinai, savo auksinius laikus. Šlovės ir garso ši grupelė susilaukė palyginti neseniai, viešai pasiuntusi laišką V. Putinui ir A. Lukašenkai, prašydami apginti žemaičius nuo JAV imperialistų ir jų ugninio vandens. Reikia lenkti galvas prieš jų PR departamentą- vienu paprastu (ir pigiu) judesiu ši niekam neįdomi ir nereikalinga grupelė tapo antivakrietiškumo, sovietmečio nostalgijos ir putinofilijos vėliavnešiais.

Pirmtakas

Aš nežinau kas toje Žemaitijoje darosi. Gal vanduo pas juos su kažkokiais priedais ar kas. Mat tai jau ne pirmas atvejis, kai aršus žemaitis kreipėsi į rytus pagalbos.
Dar apie 2003 m. laiškus Putinui ir Kučmai rašė toks Justinas Burba, prašydamas išvaduoti lietuviu pavergta Žemaitiją, bet tuomet tai nieko nesudomino.

J. Burba

Justinas Burba

Ponas J. Burba yra 2000 m. įsteigto Žemaitijos visuomenės parlamento (ŽVP) prezidentas. Organizacija kaip ir tebeegzistuoja po šiai dienai, tačiau vien dėl to, kad niekas nepasirūpino jos formaliai likviduoti. ŽVP primena daugelį marginalinių partijų- įsteigta kaip didžiojo vado palaikymo klubas organizacija pasimiro taip ir nesužydėjusi. Tiesa kažkokios veiklos būta- 2003 m. vasarą VSD pradėjo tyrimą dėl „Siono išminčių protokolu“ platinimo, o po kelių mėnesių ŽVP pasiekė savo klestėjimo viršūnę, kai Palangos vasaros estradoje į pirmąjį Žemaitijos visuomenės suvažiavimą susirinko apie pusšimtis žmonių. Po teisybei, bent keli iš susirinkusiųjų atvyko manydami kad suvažiavimas kažkaip susijęs su žemaičiais ir žemaitiškumų. Tokius nesusipratėlius išprašęs lauk, vienintelis suvažiavimo kalbėtojas J. Burba, pareikalavo Žemaitijai suteikti politine ir ekonomine autonomija su sostine Klaipėdoje. Šalia to, suvažiavime buvo pareikšta, kad Burba yra geriau nei Šustauskas ir kad ES turi Žemaitijai sumokėti kompensaciją už išgelbėjimą nuo totorių.
Burba sugebėjo kelis metus išlikti visuomenės dėmesio pakraštyje aršiai propaguodamas Pitchell’io teorijas bei vadovaudamas Klaipėdos gatviniam chorui, kurio repertuarą sudarė oratorija „Šlovė, šlovė Paksui! “ bei solinė arija „Rankas proč nuo Pakso! “
Tačiau tokiai veiklai plėtotis trukdė tikroji J. Burbos aistra, kuria buvo galima pastebėti jau suvažiavime:

Gali būti, kad dauguma Žemaitijos visuomenės suvažiavime nedalyvavo todėl, kad už įėjimą buvo renkamas 25 litų mokestis. J.Burbos asistentės, paklaustos, kodėl renkami pinigai, pasakė: „Bet už tai kokios dovanos duodamos – Žemaitijos piliečio pasas ir paties J.Burbos knygos „Žemaitijos prisikėlimas“ pirmoji dalis.“ Merginos neišdavė knygos savikainos, sakydamos, kad vis tiek jos niekur kitur negausi nusipirkti, tik čia. Pats J.Burba priminė, kad už 25 litus suvažiavimo dalyviai gali nemokamai pasiimti ir jo leidžiamą savaitraštį, kurio kaina – litas.

J. Burba labai myli pinigus ir visais būdais stengėsi jų gauti. Tam jisai dar nepriklausomybės aušroje įsteigė kompaniją „Burba ir Co“ ir gan greitai įgyvendino savo svajonę, už palūkanų pažadus surinkdamas pinigus iš garbaus amžiaus investuotojų. Tačiau korumpuoti valdininkai visaip trukdė žemaitiškam verslui ir Burbai kelis metus teko išvykti į kraštus kur nesiekia lietuviškos tironijos ranka.
Nors pinigus atgavo toli gražu ne visi, tačiau po ilgo teismu maratono, 2005 m. gegužę „Burba ir Co“ buvo likviduota. Tuo žymaus kovotojo su korupcija ir lietuviškaisiais okupantais epopėja ir baigėsi. Herojus aršiai kovėsi už išlikimą laikraščiu puslapiuose- 2007 m. pareiškė atleidžiąs Klaipėdos vyriausiąjį prokurorą iš darbo, 2009 m. prašėsi paskiriamas Klaipėdos mero patarėjų, tačiau jo šlovės dienos jau praeityje, kad ir kaip jis besistengtu pasauliui priminti apie savo egzistavimą.

Pasaulio žemaičių sueiga

Sambūris savo kelią pradėjo kaip sarmatai: “Būkime vieningi” buvo tąsai darbinis arklys, kuris atliko Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – Karalystės Atkuriamosios Tarybos  ledlaužio vaidmenį.
Čia jie ir įsivėlė į savo pirmąjį skandalą- mat iškart po 2012 m. gegužės 12 d. įvykusios Pasaulio žemaičių sueigos, “Būkime vieningi” ėmė platinti neva ten priimta nutarimą (kuri akivaizdžiai parašė M. Juškauskas).
Pasirašiusių sąrašas atrodo įspūdingai, tiesiog per gerai, kad būtų tiesa:

Sueigoje dalyvavo žemaičiai iš užsienio šalių atstovai ir vietinių organizacijų: „Žemaičių kultūros draugija“ ir jos skyriai iš Panevėžio, Skuodo, Kauno, Mažeikių, Kėdainių, „Kauno Žemaičių bendrija“, „Žemaitijos partija“, „Visuomeninė organizacija Žemaičių sąjunga“, „Klaipėdos romuva“, „Žemaičių krašto draugija“, „Kauno Žemaičių bendrija“, „Pagyvenusių žmonių bendrija“, VŠĮ “Žemaičių paveldas“, „Žemaičių partija“, „Palangos Žemaičių kultūros draugija“, „Žemaičių alka“, „Aisčiai“, , Palangos miesto vicemeras Saulius Simė, Klaipėdos miesto tarybos narys Vytautas Lupeika, rašytoja- istorikė Inga Baranauskienė, bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – Karalystės Atkuriamosios Tarybos veiklos atnaujinimo pradininkai Milvydas Juškauskas, Vaidas Lekstutis, Violeta Sirvydytė, Vaidas Želvys ir kt. valstybės veiklai neabejingi žmonės.

Tai ir nėra tiesa, bet jau visa. Nutarime kukliai nutylima, kad pakviestieji nebuvo informuoti apie kažkokius tai karalysčių atkūrinėjimus, o Juškauskui pradėjus savo sapaliones, niekas jam nepritarė. Savivaldybių atstovus pavyko prikviesti vien todėl, kad sueiga buvo įtraukta į sezono atidarymo šventės renginių sąrašą.
Žemaičių kultūros draugijos paneigime pirmininkas S. Kasparavičius rašė:

Gegužę į Palangą kviesti žemaičiai manė, kad drauge susirinkę kalbės apie meilės deivę Mildą, apie bendrus reikalus. Taip buvo pristatoma kvietime. Tad Žemaičių kultūros draugijos nariai, visada būdami už bendrystę ir gražius darbus, noriai sutiko dalyvauti ir šioje sueigoje.[...] Tąkart buvome tiesiog suklaidinti. Juo labiau nežinojome ir net nenutuokėme, kad Žemaičių kultūros draugijos vardas bus panaudotas prieš mūsų valią.

Pirmoji vėją pakėlė VŠĮ “Žemaitijos paveldas” redaktorė A. Digaitytė, po to kuriai ir teko atlaikyti “Būkime vieningi” grasinimus ir skambinėjimus.

LDK karalystė

Kaip skaitytojas gal dar turi nelaimės prisiminti, maždaug mėnesį prieš šią sueigą A. Lileika ir M. Juškauskas surengė spaudos konferencija, kurioje paskelbė apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – Karalystės Atkuriamosios Tarybos veiklos atnaujinimą. “Būkime vieningi” sueigos dėka, pranešimas įgijo tariamo legitimumo- nelabai besidominčiam asmeniui netgi galėjo pasivaidenti, kad šita taryba yra kažkiek didesnė už Burbos parlamentą.
BV lyderis Vaidas Lekstutis, už savo pastangas, buvo tinkamai apdovanotas, pakeliant jo rangą sarmatų hierarchijoje- per sekančia konferenciją jam buvo leista sėdėti šalia paties M. Juškausko.
Didysis monarchijos atstatymo darbas turėjo prasidėti rudenį, tačiau vietoje to…


Tuo didysis geopolitinis projektas ir baigėsi (nors Lileika taip ir nesiryžo apie tai pasakyti Juškauskui). Tik praėjus keliems mėnesiams paaiškėjo lengvai nuspėjama fiasko priežastis- atkūrėjai susipjovė tarpusavyje.
Tikra velniava prasidėjo nuo 2012 m. pabaigos, kai abi pusės nusimovė pirštines: BV bendražygis Matrica Lietuvoje paskelbė nuotraukas (galimai suklastotas) kuriose A. Lileika čiulpia nuogai moteriai papą, Lileika išvadino savo buvusius bendražygius sociopatais ir spec. tarnybų alkoholikais.
Aplamai šį mėšlasvaidžio mačą stebėti buvo gan įdomu- štai sarmatai atkapstė, kad dešinioji Lekstučio ranka Vaidas Želvys yra restorano „Steak House“ (J. Basanavičiaus gatvėje Palangoje) bendrasavininkis, kaip pats sambūris yra aktyvus straight edge propaguotojas. BV užkabino finansinius Lileikos reikalus, o juk išties įdomu: akivaizdžiausias galimas finansuotojas yra J. Šeimio klasiokas ir media magnatas K. Pūkas. Čia aišku spėjimas, tačiau štai- kviesdavo į laidas, o dabar nebekviečia.
Žodžiu, džiaugsmo buvo visiems.

Skyrybos

Aplamai tokia sąntykią baigtti kaip ir buvo galima numatyti- per daug jau skyrėsi interesai. Lileika yra panašesnis į Ron Hubbard (Scientologijos tėvą) Peter Joseph (Zeitgeist autorių)- jie atskleidžia nuslėpta preiti (ir su tuo susijusi sąmokslą), tačiau apsiriboja bendrais pastebėjimais apie dabartinės situacijos tragiškumą ir kviečia dvasisiniam atgimimui.
Sueigai tai ryškiai per skysta- jie artimesti sąmokslo teorijų šalininkams- visokiems „truthers“, iliuminatu medžiotojams ir pan. Štai pats V. Želvys apšilimą atliko kovodamas su chemtrails, BV remia kovą su skiepais, GMO, JAV ir ES imperializmų, vakarietišku iškrypimu importu ir taip toliau.
Žodžiu, šiai chebrai daug mielesnė Matricos Lietuvoje ir Kanto draugija, negu nerišlus Lileikos skiedalai apie sarmatiška feminizmą.
Kaip Rusijoje, taip ir Amerikoje, ne kitaip ir Lietuvoje- kovotojai su NWO, iliuminatais ir sionistais, JAV ir Vakarų Europą mato kaip savo priešus, todėl natūraliniai šlovina visus diktatorius iš eilės- Huseiną, Kadafį, Al Asadą- kaip kovotojus už dorą, taiką ir katulių nuotraukas.
Vakariečius, kiek saugo rusų kalbos nemokėjimas, tuo tarpu Leksutis ir Želvys gali tiesiogiai prieiti prie didžiausio pasaulyje antivakarietiškos retorikos šaltinio, kartu susiurbdami ir visokį kitoki šlamštą iš kurio BV ideologas Olegas Tytorenko sukurpė gan įdomu pasaulio vaizdą.

Vedrasai

Taigi, seniai seniai kone visoje Eurazijoje viešpatavo viena didi, laisva ir galinga Vedrasa. Visi tuomet buvo žyniai ir telepatai, kurie žiniomis dalindavosi prisijungę prie telepatinio lauko, todėl visi viską žinojo.

O. Tytorenko, V. Želvys ir V. Lekstutis

Bet prieš dešimt tūkstančių metų Šėtonas pasiūlė tamsiesiems Egipto žyniams padaryti taip, kad jie vieni viską žinotu ir valdytu pasaulį. Bet čia ne tas Šėtonas kur Biblija rašo, o kitas.
Iš pradžių, kaip eksperimentą, jie Egipte sukūrė faraoną, per kuri atjunginėjo žmonės nuo telepatinio lauko. Kadangi eksperimentas pavyko, tai ir kituose kraštuose jie pradėjo kurti karalius, konungus ir kunigus. Taip gimė biblinė vergvaldinė santvarka, kuri nuolatos plėtėsi. Tada tamsieji žyniai prikūrė visokiu religijų, o galiausiai tiek sustiprėjo, kad pradėjo karą Vedrasai sunaikinti.
Ir kai kryžiuočiai- tiek iš vakarų, tiek iš rytų- ėmė Vedrasą spausti, toji koncentravosi prie Baltijos jūros- Lietuvoje, kur susilieja visos Rasos.
Tamsieji žyniai pripratino žmones alkoholį gerti, mėsą valgyti ir taip visi atsijungė nuo telepatinio tinklo. Tada tamsieji žyniai įpiršo knygas ir raštą ir vienuolynuose ėmė karti naujas kalbas, kad žmonės tarpusavyje nesusikalbėtu. Iš pradžių jie sukūrė lotynų kalbą, o po to prigamino ir daugybe kitu kalbų- kad tik sunaikinti Vedrasos likučius.
Tai ką mes šiandien vadiname lietuviu kalba taipogi yra toks žydiškas kūrinys, pagamintas tam kad suskaldytu vedrasus ir priverstu juos pamiršti, kad tikroji jų kalba yra ta, kuria parašyti Lietuvos Statutai.
O tamsieji žyniai po šiai dienai valdo pasaulį. Vien jau pats rasų ir vedų paminėjimas jiems yra kaip peilis, mat primena, kad įmanoma ne tik tokia santvarka, kokia jie pavaizdavo ant dolerio (kiekviena karta minėdamas žynius, Tytorenko parodo trikampį).
Geriausias- asmeniškai man- Tytorenkos atradimas yra šis:

Zarasai- „Za etim Rasas“- mat vienu metu čia buvo muitinė tarp kryžiuočių ir rasų.

Receptas šiai mišrainei gan paprastas: Tytorenko akivaizdžiai skaitęs litvinistiniu veikalų, iš kurių ir pasigavo idėją, kad LDK buvo slaviška valstybė ir prie šito prikergė slavų-arijų vedizmą (Славянский Ведизм). Visa tai gausiai aplaisčius masonų ir iliuminatų sąmokslais ir gaunasi “Būkime vieningi” pasaulėžiūra.

Už Lietuvą Vedrasoje!

Tačiau ne šios klejonės pelnė Lekstučiui ir jo draugams šlovę. Jie narsiai kaunasi už tikruosius tautos ir valstybės interesus. Visomis išgalėmis jie grumėsi prieš amerikonus, kurie ketino liepsnojančiais skalūnų vandenimis naikinti paskutiniuosius Žemaitijos vedrasus.
Šiandien jie yra vienintelis informacijos šaltinis, iš kurio lietuvis gali sužinoti kas išties darosi kas išties vyksta Kijeve.
Įdomiausia, kad kažkokiomis pinigų sumomis jie disponuoja, ne laikraštį leisti visgi turi iš ko. Pirmieji žurnalistikos šedevrai pasirodė kaip .pdf siuntinys, tokiam leidiniui šiais laikais tereikia kompiuterio, tačiau dabar šitas „Būkime vieningi“ laikraštėlis pavirto į popierinį, galima jį užsiprenumeruoti pašte ir nusipirkti „Norfoje“. Šiaip savo finansus jei naudoja savotiškai- pvz. išsipirkti domeną mintis jiems kaip ir nekilo.
Kita vertus, šios grupelės tikslinė auditorija tikrai nėra intensyvus interneto naudotojai.

Telieka du klausimai- ar jie rusų agentai ir ar ilgai dar jie bus marginaliju topuose?

Dėl pirmo- nežinau, bet abejoju. Vienas dalykas, kažin ar latvių g. darbuotojų aš visiškais kvailiais nelaikau. Jie turi supratimą, ką papirkinėti ir ką ne.
Lekstutis ir Želvys nėra skurdūs žmonės, todėl nėra labai neįtikima, kad pinigų savo laikraštėliui sugebėjo sukrapštyti, juolab kad bent dalis jų atsipirko. Reikėtu vadovautis Okomo skustuvu ir nekišti Rusijos agentų ten, kur viska paaiškina kranialinės dėžės vakuumas.

O kai dėl antrojo klausimo- tai, bijau reikės palaukti, kol Lekstutis sulauks Burbos likimo. Reikalas tas, kad “Būkime vieningi” yra dugnas. Čia net ne „Respublika“, Čekutis ir Šliužas. Čia Kanto ir „Labas, Lietuva“ lygis. Lekstutis pliurškiasi vienoje baloje su tokiais internautais kaip Matrica Lietuvoje ir Magdalena Šventoji.
Tačiau skirtingai nuo jų, “Būkime vieningi” yra registruota VŠĮ, turi gabumų piarui ir sugeba savo kliedesius skleisti už interneto ribų. Atitinkamai jie ir sulaukia daugiau dėmesio, nei jų kolegos. Negreitai atsiras kas nors, kas sugebės juos perspjauti.
Vietoje baigiamosios minties, verčiau pacituosiu V. Lekstučio laišką A. Digaitytėi:

*Mąstymo sutrikimai *
*Mąstymo sutrikimai pasireiškia įvairiais kliedesiais (keisti neteisingi įsitikinimai): persekiojimo, poveikio, santykio, didybės. Kliedintys žmonės tvirtina, esą kontroliuojami, negalį valdyti savo minčių ir veiksmų, jaučiasi esą ypatingai svarbūs, išrinkti kokiai nors misijai, sugebą kontroliuoti orus, bendrauti su ateiviais.
Sergantiesiems šizofrenija tarsi išnyksta savojo “aš” ribos – jiems gali atrodyti, kad aplinkiniai girdi jų mintis, mano patys galintys skaityti kitų mintis. Mąstymas būna nenuoseklus, ligonis gyvena susikurtoje realybėje. Šizofrenijos atveju intelektas nenukenčia, labiau nukenčia sugebėjimas pasinaudoti turėtais įgūdžiais. Šie pacientai paprastai nerealiai vertina savo ligą bei situaciją. *

Tags: , , , , ,

Category: Uncategorized | RSS 2.0 | Give a Comment | trackback

9 Comments

 • Mykolas Keinas

  Matrica pats aktyviai dalyvavo Būkime vieningi veikloje, bet prieš kurį laiką su anais susipyko ir atsiribojo. Galbūt per daug kosmoso, potencialiai diskredituojančio organizaciją, galbūt kitos priežastys. Ir jei jau apie patį Matricą, tai jo operacija dūzgia kaip avilys, sunku patikėti, kad tai nėra už atlygį atliekamas darbas.

  • Adonis

   BV issiaiskino, kad Matrica yra uzsislaptines gejus, LGBT snipas. Yra foto is Klaipedos geju klubo, pirtyje. Pas ji namuose patalyne is vaivorykstines uzuolaidos.
   be to jau fb pastebeta, kad bendravo su kazkokiu gejuku.

 • Matrica Lietuvoje

  Superinis darbas. Taip, aš nuo jų atsiribojau, nes man jie su savo gamtos sapalionėmis pasidarė nebeįdomūs. Ir aplamai manau kad BV yra projektas garui nuimti. Kieno? Įjunkite fantaziją.

 • Mykolas Keinas

  Puikumėlis. Ponas Matrica savo feisbuke buvo įsidėjęs šį straipsnį. Papildomai nepatingėjo pacituoti mano aukščiau esančio komentaro, susirasti ir pridėti nuorodą į mano profilį. Tačiau netrukus persigalvojo ir viską pašalino.

 • skiedalai

  Nu jau toks briedas, toks briedas čia prirašytas, aiškiai amerikasoso-euroklapčiuko darbas- šis straipsnis. Tai šitokia pas mus demokratija? Šio straipsnio autorių noriu šlykščiai pasiųsti, kad eitų n…jevron. Išliejot, čia savo vėmalus, išsigimėliai. Net nebėra reikalo su jumis diskutuoti. Jūs amerikasosai-euroklapčiukai ir savo motiną, tėvą, žemę ir vaikus parduotumėt. Išgamos KGB, anais laikais ir tai buvo mažiau šlykštūs, nei jūs su savo šita rašliava. Urodai….

 • Adonis

  labai noreciau nusipirkti isdykeli matrica. Po kiek jis?

 • ZEMAITIJOS PREZIDENTAS

  Apsisnargliavusio ir degradavusio rasytojo.. Smeiziko denesiui.

  Klausyk esi pasmirdes su.,,gabalas.
  Tau uz smeista ir Mela iskelsime byla. Prisistatyk zasine. Kur tau iskelti byla

Leave a Reply