Referendumininkai dėl žemės nepardavimo, atsiliepkit.

Oleh: Kreivarankis
March 27, 2015

Bet vistiek įdomiai. Aš prisimena dar kas nors “Žemės referendumą”? Jau greit bus metai, kai panaikintas draudimas užsieniečiams įsigyti žemę savo nuosavybėn Lietuvos Respublikos teritorijoje. Visi juk prisimenam koks buvo kilęs šaršalas. Įstrigo ir Pranciškaus Šliužo žodžiai apie tai, kas bus nuo to momento kai draudimas nustos galiojęs – “notarai dirbs visą naktį”, sakė ans. Suprask, vos tik laikrodžiai išmuš vidurnaktį, tuo paskelbdami naujos dienos pradžią, visas notarų kontoras užpuls interesantai, kurie Lietuvos Respublikos piliečiams priklausančius žemės sklypus už pusgrašius perrašinės užsiueniečiams. O va taip ir atsikels ryte daugelis nors ir savo lovoj, bet ne ant savos žemės stovinčioj.

Buvo iš esmės trys pozicijos – parduoti, neparduoti, parduoti bet “sudėti saugiklius” (pastaroji su daugybe galimų variantų). Kiek man susidarė įspūdis, tai internetuose iš man žinomų protingų personažų tik vienas pasisakė aiškiai prieš. Galėjo būti ir daugiau, bet neįsidėmėjau. “Saugiklių” grupė buvo įvairi, ko gero į ją persimetė nemažai iš grupės “prieš”, galutinai išsigandę numarazmėjusių marginalų. Iš esmės patogiausia pozija politikui – sakai, aš ne su tais durniais iš Šliužo šaikos, žemės parduot negalima nes mus nuo jos nuvarys, tai davai išduriam tuos europiečius ir susidedam tokius, kad niekas niekada nenusipirks, nes taip danai, pavyzdžiui padarė, ir dabar Danijoje niekas apart pačių danų žemės negali nusipirkt, nors jie jau ES nariai daugel metų.

Nežinau kaip yra Danijoje ir netikiu, kad žino tie, kurie sako, kad žino. Bet prisiminus visas tas referendumininkų kalbas kažkaip darosi nejauku – kodėl miestų gatvėse iki šiol nenakvoja čia suplūdę nuvaryti nuo žemės ir namus praradę kaimiečiai? Jeigu aš pvz. prieš metus norėjau įsigyti 10 ha žemės sklypą prie Kupiškio, tai kiek pablogėjo sąlygos įgyvendinti šiam sumanymui dabar? Pakilo kaina? Nebeliko žemės?

Seventy-two year old Natalia Makeenko (L

Prisimenu filosofas V. Rubavičius aiškino, kad būktai be žemės tauta nustoja savasties ir dėl to ne visos tautos vertos vadintis tautomis. Jau tada kažkaip kirbėjo klausimas – o tai kaip tokios šalys, kaip Airija, Portugalija, Belgija, Olandija ir pan., kurios jau seniausiai yra ES narės, turi panašią teritoriją kaip Lietuva ir lyg tai niekam nekyla klausimų ar Olandai yra verti būti laikoma pilnaverte tauta (aišku, kas liečia airius, tai lietuviams tokių klausimų kyla, bet to priežastys yra visai kitos).

Ir vis tiek keista – negi nebus partizaninio judėjimo? Kodėl niekas savivaldybių rinkimuose nežadėjo įvesti saugiklius nuo lietuviškos žemės nusipirkti norinčių užsieniečių? Sakote, kad čia ne savivaldybių kompetencija? Nusispjaut, į tokias smulkmenas. Kai tėvynė pavojuje į jas dėmesį kreipia tik pižonai. Bet ar jūs prisimenat kuo buvo gąsdinama? Ir staiga stojo tyla. Viskas, puslapis užverstas ir, kaip suprantu, visoms pusėms. O vis tiek sunku patikėti – nu pralošėt tą refendumą, tai nors dėl tų saugiklių pakovokit, kad ir vien dėl sportinio intereso. Nieko. Tyla. O gal jau rimtai visus išnaikino?

Tags: , ,

Category: Uncategorized, Visuomenė | RSS 2.0 | Give a Comment | trackback

No Comments

Leave a Reply