R. Paulauskas apie Ukrainą

Oleh: Kreivarankis
July 24, 2014

Nežinau kas ten kažkur atsitiko, bet vėl iš savo irštvos išlindo senas pyzdiožnikas Rolandas Paulauskas. Apie priežastis galima tik spėlioti. Ko gero G. Jakavoniui atsibodo organizuoti taip vadinamas „apvaliojo stalo“ diskusijas, kuriose iš tiesų būdavo susėdama prie pailgo stalo. Vienoje stalo pusėje nesusičiaupdamas skiesdavo Paulauskas, kitoje – Jakavonis protokoluodavo, o per vidurį būdavo susodinami klasta į studiją sukviesti naivuoliai, kurie tik po gero pusvalandžio supratę kur papuolė, imdavo neramiai muistytis, kosčioti, elegantiškai kilnoti per alkūnę sulenktas rankutes su į viršų nukreiptu plonu inteligento rodomuoju piršteliu. Visi bandymai pasisakyti beviltiškai suduždavo į neatremiamą „palaukit, aš tuoj baigsiu“.

Tai štai vieną dieną Jakavonis ko gero pasakė: „Klausyk, Rolka, užpisai jau. Davaj dabar kitus dešimt metų aš pyzdielinsiu, o tu protokoluosi“. Rolka, aišku, nedurnas… „Aij, ne Jakavoni, tada gal aš kitur einu, o tuo pačiu ir į prezikus sukandidatuosiu“.

Tai ką Paulauskas kalba apie Ukrainą nei labai stebina, nei labai liūdina. Tiesiog eilinis birzgalas, kurį galima naudoti vakarais po darbo atsipalaidavimui, jeigu youtube nepavykta rasti naujo Dugino pasisakymo arba tą dieną nieko naujo į „Karštą komentarą“ neparašė Kristina Apanavičiūtė. Paulauskas eina teisinga kryptimi, bet kol kam tiesiog reikia šiek subrandinti savo asmenybę, nes iki šamano, husaro ar šizofreniko koncentrato dar šiek tiek trūksta, nors jau tikrai pakeliui…

Bet kadangi kalbama apie man aktualią temą tai pasisakysiu.

Visų pirma dėl tų „trijų tautų“ iš kurių susideda Ukraina – be abejo į viską galima žiūrėti kaip nori, tik jei taip matai, dar nereiškia, kad taip yra. Sakydamas, kad Ukrainą sudaro Alicija, Malorosija ir Novorosija, Paulauskas išveda analogiją, kad va ir pas mus esančios Mažoji Lietuva (ją Paulauskas prilygina Galicijai), Žemaitija (tipo, Malarosija) ir „lietuviai“ (Novorosija). Analogija aiški, nors pats Paulauskas pripažįsta, kad jinai netiksli. Ji ir yra netiksli, bet ne dėl to, kad už šios teritorijos nėra dar vienos didžiulės Lietuvos. „Kas būtų, jeigu žemaičiai norėtų primestų savo kalbą ir gyvenimo būdą lietuviams?“, – klausia Nepriklausomybės Akto signataras.

Aišku, skambėtu įtikinamai, jeigu mes būtume tokie buki, kad nesuprastume tokį procesą įvykus, tik iš kito galo – šiuo metu įgyti Lietuvoje aukštąjį išsilavinimą žemaičiuojant galima nebent tik tada, kai studijuoji filologijos fakultete ir tavo diplominio darbo tema yra „XVIII a. pirmosios pusės Šiaurės vakarų žemaičių tarmės sintaksinių konstrukcijų liekanos vėlyvojoje Žemaitės prozoje“. Paulauskai, kitą kartą kalbėdamas apie Ukrainą, tiesiog prilygink Galiciją Lietuvos Aukštaitijai ir viskas eis kaip iš kasiako.

Vėlgi galima kiek nori kalbėti apie istoriją, neva niekaip nesuderinamus etnosus, istorinę praeitį, skirtingus nacionalinius didvyrius ir „įsišaknijusius prieštaravimus“, kurie yra „baisūs ir nesuderinami“, gudriai apeinant idėją, kad Maidanas buvo buržuazinė revoliucija. Ko gero galima būtų pritarti nuomonei, kad rusų kalbos kaip antrosios valstybinės kalbos nebuvimas buvo politinė klaida, tačiau pagrindinė problema šioje šalyje buvo ne rusakalbių teisių ribojimas. Dniepropetrovsko vicegubernatorius Borisas Filatovas yra pasakęs (cituoju iš atminties labai, labai laisvai) – „2004 m. mes sukėlėme Oranžinę revoliuciją ne dėl to, kad mums buvo taip blogai, kad neturėjome iš ko prasimaitinti, buvome bedarbiai, mums nesiklostė karjera, nes ko gero buvo priešingai. Mes sukilome dėl to, kad mums tiesiog atsibodo visiems duoti kyšius, dėl to, kad nenorėjome, kad mūsų vaikai savo gyvenimus kurtų taip, kaip tai darėme mes. Tą patį galiu pasakyti ir apie 2014 m. Euromaidaną“.

Tai, kad Euromaidanas ir po jo sekę įvykiai nėra kažkoks tai nacionalinio išsivadavimo judėjimas galima spręsti jau vien iš tų epitetų, kuriais abi pusės vaišina viena kitą ir nieko nestebina, jei banderovcu ar banderlogu yra vadinamas rusas ar žydas. Kas yra mūsų Valdemaras Tomaševskis, Vytautas Šustauskas ar pats Rolandas Paulauskas? Jei Šustauskas yra lietuvis, tai kodėl nori, kad mus okupuotų Rusija? Jei Tomaševskis yra lenkas, tai kodėl jis Lietuvos pilietis? Mes kalbėdami apie šiuos veikėjus galėtume dabar prisigalvoti visokiu dirbtinių prieštaravimų, kuriuos lemia jų tautybė, pažiūros, kalba, kurie neva yra labai reikšmingi ir daug lemiantys, svarstyti kaip visa tai dera tarpusavyje. Tačiau dėkui Ukrainai, kuri išlaisvino mus nuo šios bevaisės intelektualinės veiklos visuos juos įvardindama vienu ir labai aiškiu terminu – koloradai.

Dar vienas tipinis kolorado argumentas – jūs statote savo tapatybę ant neapykantos mums. Paulauskas sako, kad va jei Žemaitija norėtų atsiskirti nuo Lietuvos, tai jinai turėtų sugalvoti kodėl jinai yra ne-Lietuva, atitinkamai Ukraina yra priversta nuolatos rūpintis ką čia sugalvojus, kad paaiškinus Ukrainą esant ne-Rusija. Kolorado smegenys nelabai domisi kodėl pavyzdžiui Austrija nepersistengia įrodinėdama, kad jinai yra ne-Vokietija, nors net jos pavadinimas „Oesterreich“ vokiškai reiškia „Rytų valstybė“ t.y. į Rytus nuo Centro. O nepersistengia dėl to, kad jokia vyriasniabroliška tauta nemojuoja kuoka palei jos sienas rėkdama: „Ei tu, Hitlerio tėvyne, staigiai paaiškink kuom gi tu taip skiriesi nuo mūsų, kad net pats mūsų Kaizeris negali tau nurodinėti kaip gyventi ir tvarkytis?“

Paulauskas klausia „kodėl Odesoj vieni kitus degina, tačiau visi kalba rusiškai?“ Nu tai, koloradas – įjungi smegenus ir padarai išvadą. Jeigu tavo šalį feodaliniu principu yra pasidalinę oligarchai ir tu manai, kad tai yra blogai, tai dar nereiškia, kad vienintelė išeitis iš susidariusios situacijos yra virš visų oligarchų užkelti vieną botoksinį liliputą ir suteikti jam absoliučią valdžią. Tie kas išėjo į Maidaną žinojo dar ir kitokį kelią, kuriuo eiti galima kartu nepaisant to, kuria kalba yra patogiau bendrauti ir kokia yra tėvų gimimo vieta.

Globalinių įžvalgų apie pasaulinę ekonomiką, Rusijos ekonominę ekspansiją, JAV nuosmukį ir to, kaip „Obama pasikvietęs Merkel davė jai velnių dėl to, kad vokiečiai labiau myli Putiną nei Obamą“ nekomentuosiu.


 

 

Tags: , , , ,

Category: Briedas, Politika, Uncategorized | RSS 2.0 | Give a Comment | trackback

13 Comments

 • Gediminas Paulauskas

  Turėjai kantrybės ir laiko išklausyti, ką dėsto šitas viduramžių filosofas? PagarbaUžuojauta.

 • Bronius

  Net nesinori komentuoti šio “intelektualo” pamazgų kratinio.

 • kreivasnukis

  Gal liberalas kreivarankis nori padiskutuot viesam etery su siuo siuom kaip jis vadina “senas pyzdiožnikas”? garantuoju nepatemptum nei 10 min. Galim suorganizuot ir nufilmuot diskusija? Kaip i tai? ar per slabo? geriau pasislepus plunksna krebzdenti?

 • art

  na intelektualumo nepastebeta siame straipsnyje. Bet, kad jau autorius isreiskia savo nuomone tai tebunie. Aisku logikos neverta tiketis, nes autorius turbut elementariu saltiniu neskaites apie mineta Austrija. Kuri kaip ir netiek jau bendro turi su minima Vokietija. Jau geriau butu vietoje vokietijos su vengrija asocijaves. Na turetu buti geda ir neprisistatyti tokiam “ekspertui – rasytojui”:) Kiti autoriaus teiginiai lygiai taip pat remiasi visiskai is oro paimtais “argumentais”, jei juos taip butu galima vadinti, stengiantis liaudiskai tariant “suvartyti” kitokia nuomone. Tiketina, autorius gavo kazkoki paskatinima tokiam puikiam savo minciu kratiniui:)) Belieka palinket tik sekmes, o proto, kaip bebutu kiek jau dave tiek, tikiuosi skaitanciuju auditorija samoningsne.

 • zzz

  sudarankio kritika. klausykit, ka vakaru dermokratoriai porina, remkit zydu terorizma, taikykit dvigubus standartus ir vapaliokit, kad putinas lektuva numuse, kuri porosenka su banditu chebra nusiunte 500 km i siaure, vietoje to, kad skristu tiesiai, sekmes zombiai…

 • a p

  Na, aš to mulkio daugiau 10 minučių niekaip neišklausau,nors ir labai versdamasis. Bet tai, ką jis vapa…..man rodos,jis seniai jau šizofrenikas. Gal kada ir buvo protingas, bet dabar ham stipriai galvelė susikkusi. Žinoma nuo to nesame apsaugotas nei vienas, bet …jis ne tai,kad nusivapa abstrakčiais svarstymais, bet jis tiesiog elementarius faktus makaluoja, išverčia, pagražina, kaip jam patogiau…….visiška prostitucija. Žmgus, jei jis ne komunistas arba jei jis turi bent kike platesnį išsilavinimą, tas jo nesamones turėtų matyti kiaurai. Aš jį išrinkčiau Lietuvos klidesius numeris 1

 • kreivasnukiui

  Su tokiu idiotu nediskutuočiau, nors ir primokėtų Ten nėra ką diskutuoti. Jis beviltiškas.

 • pažiūrėkite į zzz komentarą

  Tipinis šito šizofreniko gerbėjas, kuris veikiausiai mokykloje buvo beviltiškas ir šiiap jam viskas nesisekė ir nesiseka. Galėčiau lažintis,kad ir prie tvoros violetinės ant kelių ėjo.

 • to art

  Jūs apemė nevilties jausmas. Jūs tikėjote Paulausko kliedesiai. Dabar jum skaudu. Todėl jūs bandote įžeisti šio puikaus straipsnio autoriu, bet jūs esate labai silpnas, todėl nesugalvojate, kaip. Jum tik delfyje loti :) Trolis jūs.

 • arvydas damijonaitis

  DĖL KLAIDINANČIO TERMINO „lenkų TAUTINĖ MAŽUMA“
  (turi būti TAUTINĖ BENDRUOMENĖ,TAUTINĖ GRUPĖ):
  1.Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos, yra lenkų tautinės grupės bendruomenė, nes terminas „tautinė mažuma” tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka. Tuo tautinės grupės iš esmės skiriasi: Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės, turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija – 40 milijonų, Rusija – 150 milijonų, Izraelis – 8 milijonai gyventojų), negali kitose valstybėse turėti „tautinės mažumos“ statusą;
  2.Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijos 21 straipsnis: „ Jokia šios pagrindų Konvencijos nuostata neturi būti aiškinama kaip suteikianti teisę dalyvauti veikloje ar atlikti veiksmus, kurie prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams ir ypač valstybių suvereniteto lygybės, teritorinio vientisumo ir politinės nepriklausomybės principams“. Konvencija ,numato tautinių mažumų ,t.y. tik tautinių grupių, neturinčių išorinės valstybės, apsaugą, kitaip būtų pažeisti pagrindiniai tarptautinės teisės principai. Lenkų bendrija Lietuvoje negali turėti „tautinės mažumos“ statusą, nes tai grėstų Lietuvos nepriklausomybei, teritoriniam vientisumui ir politinei nepriklausomybei, t.y. prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams. Lenkijos vulgarus agresyvumas yra reali tikrovė – lietuviai nežudo lenkų, nebuvo okupavę Varšuvos, nebuvo užėmę trečdalį Lenkijos teritorijos;
  3.Buvusių okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės tuteišai, kurie kalba ne lenkiškai, “poprostu“. Tai yra GINESO REKORDAS (Guinness world record). Pvz., USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, Rusijoje – tik 8 lenkiškos biudžetinės mokyklos;

Leave a Reply