Blogerių savireklamos savaitė

Oleh: Pseudohistorian
April 30, 2016

Kaip ir kasmet, vyksta, ir tiesa sakant šiandien jau baigiasi, kasmetinė blogerių savireklamos savaitė, katros varomoji jėga yra Rokiškis Rabinovičius, kuriam pristatymo nereikia ir kuris pats vienas sudaro gal pusę lietuviškos blogosferos.
Tačiau ir antroje pusėje yra gerų dalykų, tokiu kaip:

Gyvenimo stebėtojas- blogosferos klasikas. Aprašinėja viską nuo atsitiktinai nugirsto pokalbio iki savo sovietinės vaikystės patirčių- ir daro tai gerai. Pastaruojų metų gal labiau užsiėmęs naujo romano rašymų, tačiau gimtosios blogosferos irgi neaplaido.

Grumlinas- 99% jo kontento yra nuorodos į runetą ir jo paties nuotraukos. 99% nuorodų įdomios ir 98% nuotaukų- gražios, tai nėr ko ir purkštauti.

Nepastebėjau, kad Virginijaus Gasiliūno internetinė buveinė sulauktų daug dėmesio, bet man- tai viena įdomiausių vietų lietuviškoje blogosferoje. Ten daug visokio gėrio yra.

Istorijos įdomybės yra vieta, kur galima užsukti greitai… įdomiosios istorijos dozei. Blogas duoda tai, ką žada pavadinimas ir duoda gausiai.

Paminėjus tai, negalima pamiršti ir paties Vitalijaus Michalovskio, kurios asmeninis blogas, kuriame skelbiami labiau in-depth straipsniai apie visokius dalykus istoriškus. Kartais netgi labai įdomu, kartais- kažkiokios nupušusios marazmatikės kliedesiai, bet paskaityt vistiek yra ką.
Pradėjus apie Michalovskį- o Zeppelinusas dar skaitomas blogerių ar ne? Jo livejournal’as apleistas autoriui migravus į G+ ir Facebook, tačiau blogerių save tebevadina ir nepaminėti jo negalima. Tautininkiškuose sluoksniuose jo svoris ne mažesnis, o galgi net ir didesnis nei J. Pankos ir M. Kundroto kartu paėmus, nes jis už juos abu (kartu paėmus) ir protingesnis.
Kalbant apie livejournal, ten šiais laikais likę tik du rimtesni lietuviški veikėjai- „Iliustruoros istorijos“ varomoji jėga gedas ir vieno tanko istorikas diedas. Pastarasis kai kieno dar atsimenamas iš epinio konflikto su murava laikų ir nuo to laiko nedaug pasikeitęs.

Metų naujiena buvo nedidėlė politiškai angažuotų jaunuolių grupelė, atstovaujanti liberalizmo renesansą lietuviškamuose internetuose. Žinojot, kad Kaune- ne vien tik debilai?
Tuo pačiu galima paminėti ir Škiperį- tasai jums dar ne tokių įžvalgų pasiulys ir ne tik apie Kauną.

Galima būtų dar ilgai tęsti- gerų blogų netruksta ir ne tik apie istoriją ar politiką. Bet visų neišvardinsi, tad pabaigai dar vienas. Neseniai Kreivarankis parodė tokį komitetą, kuris susideda iš vieno žmogaus, katras (ar katra) rašo apie viską- kiną, politiką ir asmenines patirtis. Ir gerai rašo. Be keiksmų ir išsipysinėjimų būdingų kai kuriems blogeriams (pirštais nerodysim), tiesiog protingas žmogus aiškiai išdėsto savo mintis.

Tai tiek šiam kartui. Imkit tatai ir skaitykit.

Tags:

Category: Uncategorized | RSS 2.0 | Give a Comment | trackback

No Comments

Leave a Reply