Juozas Šeimys – lietuvių šlovingos praeities tyrinėtojas

Oleh: Kreivarankis
February 10, 2011

Štai aptikau pas Pseudoistoriką gabaliuką, geriausiai iliustruojantį Juozo Šeimio runų dešifravimo metodą, kuriuo tiesiog negaliu nepasidalinti. Savo laiku nemažai mokiausi lotyniškai ir netgi mokykloje tos kalbos metus mokinti teko, bet ką jau čia – viskas buvo seniai ir neteisybė, pamiršta ir užmiršta. Todėl šiomis savo žiniomis pernelyg nesidižiuoju, nedaug jų beliko, o ir buvo neperdaugiausia, tiesą pasakius. Visgi, manau, su gramatikos vadovėlio ir gero žodyno pagalba, sugebėčiau išversti įvairias konstrukcijas ir dabar.

O va tokie “specialistai” tuo ir užknisa – jie gali nė nemirktelėję apsiskelbti mirusiomis kalbomis užrašytų šaltinių žinovais, išsistudijavusiais juos iki paskutinės eilutės, kai normalus žmogus tiesiog mikčiodamas užsimena, kad va taip ir taip, mokiausi kažkada, dėstytojas tai aiškino taip ir taip… Och, jau tie nemokšos profesoriai! Kur jau čia tokiem universitetinės demagogijos aukos veblenimams iki tokio begaliniai savim pasitikinčio eksperto ir vienišo genijaus orumo…

Žiaurus video…

Tags: , , ,

Category: Istorija | RSS 2.0 | Give a Comment | trackback

6 Comments

 • GM

  Taip, anot tavę turbūt runų nėra ir niekada nebuvo, o iki Kirkščionybės Lietuvoje tik beždžionės lakstė. Vis dėl to nesunku būtų patikrinti ar užrašas parašytas runomis ar lotyniškai. Nes lotynų kalba žymiai jaunesnė nei runos… Taigi, tuo metu neįtikėtinai sugrupuoti skyriai, ištraukos gal dar nuoroda į internetinį šaltinį yra, lotynų kalbos “žinove”….

  • kreivarankis

   Ekperte,
   gal geriau išsitrink galvą ir pasigydyk elektrošoku, jei tau dar neaišku kaip beviltiškai šioje vietoje Šeimys susimovė. Čia žmogaus tragedija ir tiek, o atrodo jis šioje vietoje pasigailėtinai. Ir apskritai – man juokingiausia gal net pasirodė ta vieta, kur runų, etruskų, egipto kalbų žinovas ir hieroglifų šifruotojas sako, kad jo veikalus reikia, kad į anglų kalbą verstų… Pats tai nepajėgią… :D
   o į tavo durnus klausimus galiu atsakyti sekančiai:
   1. runos buvo, yra ir bus. spėju dar ilgai bus, nes daugelis jų akmenyse iškaltos, o ant akmens ilgai išsilaiko. Taigi, runos buvo, yra ir bus – be jokių abejonių. :)
   2. Nemanau, kad iki krikščionybės Lietuvoje lakstė tik bezdžionės ir niekada to neteigiau.
   Paskutinio klausimo nesupratau. :)

 • Vidas

  Juokiasi kas juokiasi paskutinis. Jau baisiai tie oponentai abejingi ( kvailumui ribų nėra).
  Visada malonu matyti , kad yra ir kitaip matančių ir dažniausiai jie būna teisūs. Tad nedeginkim ant laužų tų kurių dar nesuprantam. Geriau patys pasitobulinkim ir pastudijuokim- dabar ne viduramžiai- nformacijos yra , tad sėkmės.

  • kreivarankis

   Tai, kad čia jau mes ir esam tie, kurie juokiasi paskutiniai. Ir šis Šeimio nusikalbėjimas yra to įrodymas. Ką padarysi, ne kiekvienas kuris mąsto kitaip yra Šampolijonas.

 • KREIVARANKIUI

  Profesoriau jaunasis, jau pati tavo kalbos kultūra įrodo tai, kad tamstai su galva negerai ir tikriausiai neturi rimto užsiėmimo, kad tokias rašliavas rašai… Nespėjai įgauti mokyklinio išsilavinimo ir reiškiesi taip, lyg būtum istorikas, susirask darbą vaikeli, ir negaišk laiko.

  P.S. “gal geriau išsitrink galvą ir pasigydyk elektrošoku” – per daug mažvaikiškas sakinys ir tavo plepalo patikimumas iš karto krenta…

 • Vilija

  Be abejo, labai smagu kritikuot gerb. Šeimį. O kur komentatoriaus “tikslaus” vertimo pabaiga? m? Ir interneto puslapiai taip iškrinta kartu su jo vardu, kad pirmieji – štai šie, negatyvūs. Smalsesniems siūlau pasigilinti toliau, liksite mažų mažiausiai nustebę! Vieną dalyką iš istorijos žinau puikiai – visi didieji atradimai įvyko labai jau paprastai…

Leave a Reply